Dobříšské kino mizí pod náporem bagru

DOBŘÍŠ – K demolici chátrající budovy bývalého kina přistoupilo v těchto dnech město Dobříš. Důvodem jejího odstranění byl právě její velmi špatný technický stav. Na jejím místě plánuje radnice vybudovat park.

O demolici budovy však bylo rozhodnuto na základě odborného posudku statika už v roce 2017. Nicméně 15 let se mluvilo o tom, že bývalé kino se změní například na Spolkový dům s knihovnou a podobně. Nicméně vše ztroskotalo na nedostatku peněz. Náklady na stavbu Spolkového domu s knihovnou se nakonec jen ve stavební části vyšplhaly na 150 milionu korun. „Z té budovy se stal prakticky brownfield, která spíše přitahovala sociopatologické jevy, takže ta demolice byla nevyhnutelná,“ říká dobříšský místostarosta Tomáš Vokurka.

Na místě buovy kina se město v následujících letech nechystá postavit žádnou jinou budovu. „Chceme sadovou úpravou tohoto místa navázat na sousední přilehlé hřiště a park a vznikne tu tak klidová zóna uprostřed té rezidenční zástavby,“ přiblžuje plány města s danou lokalitou dobříšský místostarosta.

Demolice objektu vyjde Dobříš na částku 1,2 milionu korun. Sadové úpravy místa a následná revitalizace pak bude také něco stát, nicméně celkové náklady projektu by podle vedení města neměly přesáhnout dva a půl milionu korun. „Nového parku by se lidé mohli dočkat do léta. Chtěli bychom tu revitalizaci začít ihned po té, co demoliční firma opustí místo a hned se začne s výsadbou keřů, stavba chodníčku a podobně,“ dodává závěrem Tomáš Vokurka.

Komentáře