Dobříš změnila svoz komunálního odpadu, má zlepšit třídění

Dobříšská radnice.

DOBŘÍŠ – Na základě vyhlášek, které město schválilo v loňském roce, došlo pro majitele rodinných domů ke zrušení týdenního a sezónního svozu popelnic a navýšení ceny poplatku za svoz odpadu. Nové vedení města připravilo nový motivační systém svozu odpadu, který se nyní pomalu zavádí do praxe.  

„Zvýšení ceny odsouhlasilo ještě minulé zastupitelstvo a případné snížení by se muselo řešit novou vyhláškou, což je poměrně zdlouhavý proces, proto od roku 2020 chystáme změny v oblasti svozu odpadu, které budou podle nás veřejnost motivovat k většímu třídění odpadu, což by se pak mělo projevit i ve výši částky za svoz,“ říká dobříšská starostka Jana Vlnasová.

Od začátku letošního roku, tak obyvatelé rodinných domů v Dobříši dostávají k vyzvednuté známce za svoz odpadu i pytle na třídění odpadu na první dva měsíce svozu. V dalších měsících bude výměna nový pytel za pytel plný. „Výhodu vidíme především v tom, že lidé nebudou muset s těmi roztříděnými odpadky ke sběrným hnízdům, ale dají jen k popelnici před dům a město je odveze,“ vysvětluje starostka města s tím, že části obyvatel se snížení s týdenního svozu na čtrnáctidenní nelíbí a město dostalo už několik stížností. Nicméně podle údajů radnice čtrnáctidenní frekvenci svozu v letech 2017 a 2018 využívalo téměř 60 % obyvatel. Podle vedení města se ale celý systém v průběhu roku bude upravovat na základě připomínek veřejnosti.

Komentáře