Dobříš chystá demolici bývalého kina, které nyní chátrá

Bývalé kino v Dobříši.

DOBŘÍŠ – Co s bývalým kinem, řeší město už řadu let. Původně se pracovalo s myšlenkou, že z něj vznikne Spolkový dům, kde najdou zázemí dobříšské spolky. Nicméně realizace projektu vázla a objekt chátral, proto bylo nyní rozhodnuto o jeho demolici.

Projekt Spolkového domu s knihovnou se ukázal postupem času jako nereálný a pro město i příliš finančně náročný. „Rozhodli jsme proto o odstranění budovy, která je v havarijním stavu a na jejím místě vznikne park,“ konstatoval dobříšský starosta Pavel Svoboda.

Objekt ale město nechce odstraňovat jen na vlastní náklady a pokusí se o získání dotace. Výsledky by měl být známý do konce roku. Samotná likvidace objektu v případě získání dotace začne v příštím roce. Dobříš se tak jednak zbaví nebezpečné budovy a také zamezí využívaní těchto prostor bezdomovci, kteří se do ní v minulosti stahovali.

 Podle radnice ale zamýšlený Spolkový dům dobříšským spolkům ani příliš chybět nebude. „Pro naše spolky máme možnost v prostorách kulturního domu, kde jim ochotně vyjdeme vstříc,“ dodal dobříšský místostarosta Tomáš Vokurka.

 

Komentáře