Do Ruska letím za největším zápasem, přiznává český bojovník

Viktor Pešta (uprostřed) s bratrem Šimonem (vpravo) těsně před odletem do Ruska

ROŽMITÁL  – Viktor Pešta má natrénováno a míří směr Rusko, 9. července se v Jekatěrinburgu proti němu postaví Alexandr Jemeljaněnko. Zápas MMA, který při oznámení vzbudil velký ohlas v zahraničí a zařadí se mezi nejlépe finančně ohodnocené bitvy pro české bojovníky v historii.

V UFC měl komplexnější soupeře, než je Jemeljaněnko. Pokud Viktor vyhraje, bude více na očích. Jde o jeden z největších zápasů českého bojovníka MMA vůbec a výsledek by mohl mít odraz do světa.

Pešta má na kontě 13 výher a 4 porážky. Ty si připsal v UFC. Poslední tři zápasy vyhrál, rok nepoznal zklamání z prohrané bitvy. „Teď mě čeká asi nejtěžší z těch posledních čtyř soupeřů, ale dopředu se tohle složitě říká. Je nejvíce nebezpečný, ale nemusí to znamenat, že půjde o nejtěžší zápas. Určitě je nejzkušenější. Asi půjde o největší zápas, který jsem měl, ale těžko se dělá žebříček. Přemýšlím nad tím jako nad dalším zápasem. Jistě půjde o nejvíce sledovaný zápas,“ přiznává Pešta, který odletěl do Ruska v noci z úterý na středu, 9. července se postaví do klece proti člověku, který poznal také vězení.

Z cesty do Jekatěrinburgu ale fanouškům nabídne pohled do zákulisí přípravy, do Ruska s ním letí bratr Šimon Pešta, který je filmařem a vše zachytí. Už brzy se můžeme těšit na video.

 

Komentáře