Dexempo s Bon Pari a Pohodou blues zahraje dnes v Tochovicích

Kapela Dexempo: Zleva: Michal Hrubý, Marek Halamíček, Luboš Zelner a David Černý foto: archiv kapely

TOCHOVICE – Kulturní dům v Tochovicích bude dnes od 18 hodin patřit bigbeatu. Koná se tam koncert kapel Dexempo, Bon Pari a Pohoda Blues. Akce se původně měla konat pod širým nebem u rybníku Džbánek, ale počasí rozhodlo o přesunu pod střechu.

„Je to koncert po trochu delší době, protože situace je dnes taková, že jednak do pořádání kulturních akcí nepříjemně promluvil koronavirus a také zájem o alternativní rockovou scénu je relativně malý,“ říká kapelník Dexempa Luboš Zelner.

S kapelou vystoupí i nový člen, kytarista Pavel Haluška z Milína, zvuk skupiny se tak rozšíří o druhou kytaru. Zazní jak hity jako Chodíš pořád vyzutá, Ženy, Hájku, háječku či Vodník, ale i několik novějších písní.

Koncert je také tak trochu opožděnou oslavou Lubošových šedesátin. „No je to trochu s křížkem po funuse, ale pakliže si se mnou bude někdo chtít dát panáka, tak ho rád pozvu,“ dodává Luboš Zelner.

Následovat bude vystoupení legendy tzv. nové vlny příbramských Bon Pari. Ti pro dnešní koncert připravili i několik písní, které delší dobu nehráli. „Vybrali jsme písničky, o kterých si myslíme, že jsou hudebně nadčasové, ale dáme jim novou aranži, ale jinak je ponecháme tak, jak je publikum zná. Namátkou jde o písničky jako Dopis z Písku, Stáňa nebo Knedlík,“ vyjmenovává některé z písní, které kapela oprášila, bubeník Petr David.

Kapela Bon Pari. Zleva: Vlasta Franěk, Marek Halamíček, Petr David a Luboš Zelner

Celý sobotní večer v Tochovicích završí koncert kapely Pohoda Blues.

Komentáře