Devět nehod a čtyři lehká zranění, to je výsledek včerejšího sněžení

Ilustrační foto

PŘÍBRAMSKO – Čtyři lehká zranění a škoda ve výši půl miliónu korun, to je bilance včerejšího dne na příbramských silnicích. Policisté z příbramského dopravního inspektorátu včera vyjížděli kvůli přívalu sněhu k devíti dopravním nehodám.  

Krátce po půlnoci se stala havárie na dálnici D/4 v katastru obce Dobříš. Třiadvacetiletá žena dostala na mokré vozovce smyk a havarovala do středových svodidel. „V momentě, kdy vystoupila a šla místo nehody označit, narazil do poničené části vozu jiný automobil jedoucí ve stejném směru,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

V ranních hodinách v katastru obce Těchařovice nedodržel bezpečnou vzdálenost za kolonou vozidel devatenáctiletý mladík a na silnici I/4, která byla pokryta vrstvou sněhu, nedobrzdil. Následoval náraz do auta před ním a sjetí do příkopu. Motorista skončil s lehkým poraněním v nemocnici, kde mu lékaři poskytli ošetření.

V katastru obce Nová Ves pod Pleší narazil do stromu autobus, jehož řidič nezvládl jízdu na ujeté vrstvě sněhu. „V dopravním prostředku jelo deset cestujících, jeden z nich utrpěl zranění lehčího charakteru,“ dodává por. Schindlová. Na Dobříšsku se odehrála i další nehoda, tentokrát chvíli po poledni. „Po nárazu do stromu byli s lehkým zraněním převezeni do pražské nemocnice dva spolujedoucí z vozu, těhotná žena a malé dítě,“ řekla k nehodě policejní mluvčí.

Řidič nákladního vozu neodhadl na Březnicku šíři komunikace, která byla zasypána sněhem, a vjel na nezpevněnou krajnici. Auto se poté převrátilo na pravý bok. Kolem čtvrté hodiny odpolední došlo k dalším třem haváriím. U Rožmitálu pod Třemšínem bylo vozidlo v příkopu, v obci Podlesí narazil nákladní automobil do zděné elektrické rozvodny a v katastru obce Pečice se střetlo osobní auto s radlicí protijedoucího nákladního vozu.

Komentáře