Dětská hřiště budou přístupná v zimním období podle počasí

Dětské hřiště na Komenského náměstí.

PŘÍBRAM – V posledních dnech se na sociální síti facebook objevila diskuze na téma provozní doby dětských hřišť ve městě v zimním období. Část rodičů si myslí, že když to počasí dovolí, mohla by hřiště otevřená pro veřejnost a ne plošně zavřená, jak tomu bylo doposud.

V současné době je provozní řád městských dětských hřišť nastavený tak, že jsou od 1. listopadu do 30. března zavřené. „Neděle, sluníčko a hřiště zavřeno… tak nevím, opravdu jsou tu pro děti? Opravdu se musejí zavírat? V listopadu a v zimě není nárok si hrát? „Mami proč je tam zavřeno?“ Co mám odpovědět?,“ ptala se na facebooku koncem listopadu jedna z příbramských maminek Tereza Pilousková. Situací se zabýval společně s vedením města místostarosta Václav Švenda (TOP 09). „Víme, že některé maminky by uvítaly chodit s dětmi na hřiště i v zimě. Proto bude dispečer na technických službách podle počasí vyhodnocovat, jestli podmínky umožňují to hřiště otevřít,“ vysvětluje příbramský místostarosta.

Podle jeho slov tedy každý den dispečer technických služeb zjistí, jestli herní prvky nejsou mokré nebo zledovatělé a podle toho se hřiště pro veřejnost otevřou nebo ne. „S největší pravděpodobností budou o možném otevření hřišť informovat na webových stránkách technických služeb,“ dodal Václav Švenda.  Bohužel zatím žádní podobná informace na webu příbramských technických služeb není.

Komentáře