Dělostřelec z Jinec Matěj Picka zabodoval v anketě armádní sportovec roku 2019

JINCE – Velký důvod k radosti mají dělostřelci z 13. dělostřeleckého pluku v Jincích. Nadporučík Matěj Picka totiž zabodoval v anketě „Armádní sportovec roku 2019“, kde získal cenný bronz.

Kromě tohoto hezkého ocenění se také nedávno zúčastnil v čínském Wu-hanu 7. armádních světových her, kde 13. dělostřelecký pluk reprezentoval společně se svobodníkem Vojtěchem Neumannem ve vojenském pětiboji.

Hry se konají jednou za čtyři roky, a pro vojáky je to jejich vrchol sportovní kariéry podobně jako pro sportovce olympijské hry. V mnoha zemích jsou profesionální sportovci zaměstnanci armády obdobně jako u Dukly, takže na těchto hrách se kluci mohli setkat  s největšími hvězdami ve svých sportech. Her se zúčastnilo 9200 sportovců ze 106 zemí celého světa.

Pro Vojtu to bylo premiérové vystoupení na tak veliké akci a skoro v každé disciplíně si vytvořil osobní rekord. Za svoje výsledky se nemusí vůbec stydět, i když jeho výkony omezovalo nachlazení. Pro vojenský pětiboj je Vojta velkým příslibem do budoucna.

Matěj se umístil z českého týmu nejlépe a obhájil svoji letošní suverenitu. I přesto mu všechny disciplíny nevyšly podle jeho představ a v další sezoně se chce soustředit hlavně na psychickou stránku, která ho nyní limitovala. 

zdroj a foto: 13.dělostřelecký pluk v Jincích

Komentáře