Čtyři desítky lidí uklízejí sníh v ulicích

PŘÍBRAM – Přes čtyřicet zaměstnanců technických služeb a 16 různých posypových vozů a traktorů s radlicemi a pět malých fréz odklízí v ulicích města sníh. Začalo se také s postupným odklízením sněhu, který zůstává na okrajích komunikací po prohrnutí, stejně jako zastávek MHD.

„Ve správě technických služeb je v současné době 153 km silnic, 116 km chodníků, z čehož je téměř polovina uklízena ručně, 56 schodišť, 203 přechodů pro chodce a 99 zastávek MHD. V pořádné sněhové nadílce, jako je ta z neděle, je toho opravdu dost,“ prozradila tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Ovšem technické služby neuklízejí všechny komunikace na území města. „Měli bychom zdůraznit, že ne všechny komunikace jsou v majetku města a tudíž ve správě technických služeb,“ připomněla mluvčí příbramské radnice. Technické služby neuklízejí tyto ulice: Evropská, Husova, Rožmitálská, Milínská, Plzeňská, náměstí T. G. Masaryka, Jinecká (část), Balbínova, Hailova, kpt. Olesinského, K Podlesí, spojnice Podlesí – Orlov, Obecnická, Zdabořská, Školní, Brodská, Mixova, Slivických bojovníků a Ke Stadionu. O jejich úklid se starají jejich majitelé, tedy Středočeský kraj nebo stát prostřednictvím ŘSD.

V plánu zimní údržby je zcela jasně uvedený postup úklidu sněhu, stejně tak jako pořadí v jakém jsou komunikace a chodníky ošetřovány. „Prioritou je samozřejmě přístup do nemocnice, páteřní komunikace po městě a poté následují méně frekventované ulice,“ doplnila mluvčí.

Pokud je vaše ulice jednou z těch, kde třeba kvůli špatně zaparkovaným vozům nemohlo dojít k prohrnutí, nebo chcete nahlásit nesjízdný úsek, můžete se obrátit na nonstop linku 777 705 600.

Komentáře