Cizinec si spletl koleje se silnicí

Foto: Policie ČR

MOKROVRATY – Ke kurióznímu případu vyjížděli dobříšští policisté v pondělí 14. ledna. Ve večerních hodinách přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o vozidle, které se nachází na kolejích, 150 metrů od železničního přejezdu ve směru na obec Mokrovraty.

Oznamovatel si všiml, jak z kolejiště poblíž přejezdu svítí světla od nějakého auta. Jak se ukázalo, vůz řídil dvaapadesátiletý cizinec. „Prvotně uvedl, že si z ničeho nic uvědomil, že jede po kolejích, prý z nich chtěl vyjet, to se mu však nepodařilo. Následně doběhl k silnici a požádal osádku projíždějícího automobilu, aby zavolali na linku 112. Odtud pak směřovala informace strojvedoucímu, který stihl zastavit vlak asi půl kilometru před vozem,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nicméně později cizinec vypověděl, že velice hustě sněžilo a myslel si, že je na křižovatce silnic, a proto odbočil doleva. „Příslušníci policie u něj provedli dechovou zkoušku, na displeji přístroje se objevila hodnota 0,94 promile alkoholu. Motoristovi byl na místě zadržen řidičský průkaz a nyní se bude zpovídat z přestupku. Ke zranění osob ani ke škodě na železnici nedošlo,“ doplnila policejní mluvčí s tím, že auto mělo proraženou olejovou vanu a z místa ho museli vyprostit hasiči.

Komentáře