„Chytré“ WC v Sedlčanech se bude stěhovat

Smart WC v Sedlčanech.

SEDLČANY – Před dvěma lety bylo do provozu v Sedlčanech uvedeno tzv „chytré WC“, které veřejnost najde poblíž sportovního hřiště za gymnáziem. Radnice ale nyní uvažuje o jeho přemístění.

Stále více měst a obcí chce být tzv „smart“, tedy „chytří“ a využívat ke svému provozu moderních technologií, které mají například šetřit spotřebuju energie, nebo lide usnadňovat třeba placení za služby pomocí QR kódů či SMS zpráv. To měl být také případ sedlčanské veřejné toalety. Ovšem vedení města s jejím provozem příliš spokojeno není. „Je poměrně  poruchové, stále se nějak zasekává, ale zatím jsme o nové lokalitě nerozhodli,“ říká sedlčanský starosta Miroslav Hölzel. 

Podle starosty se nabízí několik lokalit, kde by mohlo být lépe využíváné. „Jednou z nich je třeba Háječek, kde je v létě poměrně hodně lidí, ale v úvaze jsou i další místa,“ dodal Hölzel. Za použití toalety, která je zatím umístěna v lokalitě na Mrskošovně, se platí 10 Kč pomocí SMS nebo QR kodu. U „chytré“ toalety lze také dobít i mobilní telefon.

 

Komentáře