Chcete přespat na Svaté Hoře? Na víkend jsou poslední volná místa

Svatá Hora.

PŘÍBRAM – Svatá Hora nabízí na tento víkend tzv. zážitkový pobyt. Pro letošní třetí termín Noci na Svaté Hoře ve dnech 19. – 20. června ještě nabízí poslední volná místa. Maximální počet účastníků je 15 osob.

Tradice poutí na Svatou Horu zahrnovala cestu pěšky na dlouhé vzdálenosti a proto často i nutnost přenocování v prostorách, které Příbramané příchozím poutníkům nabízeli: ve volných pokojích vdovských bytů, ale často též jen na seně na půdách a podobně. V hlubší historii bylo též běžné přespávání poutníků přímo v ambitech poutního místa s výhledem na vyobrazení vybraných zázraků, které se na přímluvu Panny Marie udály a dějí dodnes.

Honosné ubytování nebylo nikdy hlavním cílem svatohorských poutníků. A tak i po zřízení Exercičního domu, který dodnes slouží jako přístřeší pro příchozí i jako místo konání vícedenních duchovních cvičení, nebyl kladen důraz na honosné zařízení. V prostotě pouhého přespání mnohem lépe vynikne krása, kterou pro povznesení ducha od všednodenní obyčejnosti výše vytvořili naši předkové a je tak možnost nechat se jí obohatit a snad k ní občas i něco nového přidat. Součástí zážitkového pobytu je i prohlídka jiných, veřejnosti obvykle skrytých prostor, za svitu svící…

Nebude chybět ani večeře v krásném prostoru barokní jídelny s živou hudbou bude ozvěnou těchto tradic. Dále při Noci na Svaté Hoře návštěvníci, kteří se rozhodnou v jejím areálu přespat, navštíví klášterní sklepy, ale pokochají se také i výhledy do okolí z půd nad svatohorskou bazilikou.

Cenu za pobyt nalezneta na webu Svaté Hory a zahrnuje ubytování a stravu (večeře, snídaně). Pobyt i stravu je možné po dohodě prodloužit. Dětem do 10 let se ale účast nedoporučuje. Účast je možná pouze po předchozí rezervaci na prohlidka@svata-hora.cz

Více o zážitkovém pobytu Noc na Svaté Hoře najdete ZDE.

Komentáře