Chata Granit se připravuje na letní sezónu

Chata Granit na Šumavě se chystá na letní sezónu. Foto: SZM Příbram

ZADOV/PŘÍBRAM – Městská rekreační chata Granit na šumavském Zadově má za sebou už téměř půl roku v novém hávu. Loni došlo na úpravu a modernizaci interiérů a nyní Sportovní zařízení města Příbram, které objekt provozují, pracují na zkrášlení zevnějšku a zkvalitňování služeb.

Podle SZM byla zimní návštěvnost chaty klíčová. Tyto údaje pomohou pro její další směřovaní a rozvoj.  „Jako takové „novoroční“ přání byla návštěvníky chaty mnohokrát skloňována společenská místnost v suterénu, respektive její obnova. Dalším častěji zmiňovaným prvkem bylo zábradlí na schodiště v chatě. Obě přání byla vyslyšena,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.

Granit – společenská místnost. Foto: SZM Příbram

Společenská místnost v suterénu sloužila v minulosti jako další místo pro společné setkávání. Dříve sloužila jako ekvivalent pro trávení volného času návštěvníků například v případě nepříznivého počasí. Nyní by se mohlo toto místo stát střediskem pro firemní večírky, rodinné oslavy, či místem pro plánované kreativní pobyty. Zároveň ale zkušenosti ukázaly také druhou stranu mince, a to je poptávka po uskladnění kočárků a jízdních kol v letních měsících, pro které však žádný volný prostor již nezbýval.  „Kočárkárna byla přes zimu provizorně zřízena právě ve společenské místnosti, která také současně sloužila jako sklad materiálu na jarní opravy. Teď zkoušíme variantu spojení kočárkárny a úschovny kol s lyžárnou. Zatím se to povedlo pěkně skloubit, snad to tak bude fungovat nadále,“ přibližuje dílčí změny na Granitu Slaba

Chata Granit. Foto: SZM Příbram

Dále se v současné době pracuje na oživování vstupního zápraží, okenic, obložení i zábradlí na verandě. Aby chata dostala lepší vzhled, tak se nyní zvenčí natírá. Vzniká také nový plot, postavený bude v původním stylu, tak aby na místo zapadl a byl zachován stávající ráz krajiny. „I přes různé údržbové práce, které v současné době na chatě probíhají, je stále možné se ubytovat s veškerým komfortem, a to jak v květnu, tak i v letních měsících. Rezervační systém je zájemcům k dispozici online a v případě jakýchkoli dotazů je možné kontaktovat manažera chaty i telefonicky,“ dodává na závěr ředitel SZM Příbram.

Komentáře