Černá neděle pro cyklisty

PŘÍBRAMSKO – Teplé a slunečné počasí vytáhlo v neděli na silnice cyklisty a motorkáře. Na Příbramsku pak došlo ke třem nehodám cyklistů a k jedné nehodě motocyklisty.

V poledne havaroval u Obecnice osmačtyřcetiletý cyklista. Vjel do výtluku na vozovce a poté spadl na zem. Následně byl převezen do nemocnice s poraněním lehčího charakteru. „Čtyři hodiny poté jela přes katastr obce Nepomuk osmapadesátiletá žena na elektrokole. Po projetí začátky, ve snaze vyhnout se výmolu, začala intenzivně brzdit a poté spadla na komunikaci. Vrtulník vážně zraněnou cyklistku přepravil do nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová. Půl hodiny na to nezvládl neznámý cyklista jízdu a v Malé Hraštici narazil do zaparkovaného osobního vozidla. „Způsobil škodu ve výši 50 tisíc korun a z místa nehody ujel,“ dodala mluvčí.

Škoda, která byla vyčíslena na 60 tisíc korun, vznikla při střetu osobního automobilu a motocyklu. Dvaapadesátiletá žena při přejíždění přes hlavní silnici I/4 u Chraštic nedala přednost v jízdě osmapadesátiletému motorkáři. Naštěstí ke zranění osob nedošlo.

Komentáře