Březovým Horám stále chybí bankomat. Město ho chce tedy zřídit samo

Ilustrační foto. Zdroj: pixabay.com

PŘÍBRAM – Už několik let se mluví o tom, že obyvatelé městské části Březové Hory či její návštěvníci z řad turistů nemohou v této lokalitě využít služeb bankomatu. Nejbližší jsou u obchodního domu Kaufland nebo u konkurenční Billy na Drkolnově či na náměstí 17. listopadu. Při tom v letní sezóně se na Březových Horách pohybuje poměrně velké množství turistů.

S požadavkem na zřízení bankomatu přišel koncem roku 2019 březohorský osadní výbor. Radnice proto s požadavkem na jeho zřízení oslovilo Komerční banku  a Českou spořitelnu, ovšem obě instituce odpověděly, že jejich analýzy ukázaly, že v lokalitě nemají dostatek klientů, aby se jim provoz bankomatu vyplatil. „ Tudíž se jim to nevyplatí a nejsou ochotny financovat ani vystavení ani případné provozní ztráty,“ konstatoval místostarosta Martin Buršík.

Nicméně nad bankomatem na Březových Horách se ještě prý úplně voda nezavřela. Město uvažuje o jeho zřízení na vlastní náklady, ale naráží u památkářů. Ideální umístění zařízení vidí jak osadní výbor, tak radnice na hlavním březohorském náměstí  – na náměstí J.A. Alise, tam ale funguje ochranná památková zóna okolí kostela sv. Vojtěcha a tudíž památkáři v tomto místě nechtějí jeho instalaci povolit. De facto stejný problém město řešilo v případě umístění světelných info tabulí s odjezdy autobusů v Jiráskových sadech. „Měli jsme to tam už vymyšlené, dokonce už i přípojné místo na elektřinu bylo dojednáno a řeknu to explicitně, vidle nám do toho opět hodili památkáři, kteří řekli, že v ochranném pásmu kostela nesmí být bankomat,“ vysvětlil starosta Jan Konvalinka.

Radnice proto hledá jiná místa, kde by mohl bankomat na Březových Horách stát. „Jednáme, ale ještě není úplně dojednáno, ale máme v plánu realizaci toho bankomatu na naše náklady,“ doplnil Martin Buršík.

Komentáře