Bohutínské maškary navštívily příbramskou radnici

FOTO: Pavlína Svobodová

PŘÍBRAM/BOHUTÍN – Dnes odpoledne se koná tradiční Bohutínský masopust. Pořádá ho místní sbor dobrovolných hasičů, který si jako obvykle pro veřejnost připravil jak průvod nejrůznějších masek, tak i humorné scénky s havířskou a brdskou tématikou. 

Jak ale bývá každoročním zvykem, tak se bohutínské maškary dopoledne zastavily také na příbramské radnici, kde si zatančily a připily se zástupci města.  Vestibul radnice tak díky nim ovládla hudba, veselí a hodování si všichni užili do sytosti. Za vedení města maškary přivítal místostarosta Václav Švenda.

Průvod vyjde v půl čtvrté odpoledne z areálu SK Litavanu Bohutín a projde západní částí obce. Během cesty bude mít jedno zastavení, a to u hospůdky Plzeňka. Poté přijde na náves před hasičskou zbrojnici, kde se budou konat masopustní scénky, masky si zatančí s přihlížejícími a společně si dají něco dobrého do svého hrdla.  Bohutínští hasiči pořádají masopust už rekordních 92 let a byli za to oceněni i Ministerstvem kultury.

Kdo se dnes do Bohutína nedostane, nemusí truchlit, bohutínské maškary i s jejich programem se v sobotu dopoledne představí v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách.

Komentáře