Blíží se další noční exkurze ve vodním díle Orlík

Orlická přehrada.

SOLENICE – Kdo nestihl letošní první noční exkurzi ve vodní elektrárně na Orlíku, má  šanci tento týden. Další prohlídka se koná tento pátek opět od 20 hodin.

Návštěvníci mohou za nočního osvětlení letní noci vidět provoz druhé největší hydroelektrárny v Česku. Ta leží přímo u paty hráze, která je pro změnu nejvyšší betonovou hrází v České republice. „Noční prohlídky pořádáme již třetím rokem a jsou oblíbené. V červenci je vidět hluboko do noci, beton vodního díla už není rozpálený a za nočního osvětlení vyniknou i různé detaily,“ říká Martin Slavík z destinační společnosti Píseckem s.r.o.

Ovšem z technických důvodů je nutné se na prohlídku předem objednat. Kromě exkurzí v nočních hodinách je možné absolvovat denní prohlídky o sobotách a středách a také se vypisují speciální prohlídky, během nichž se vidí nejen celý provoz elektrárny, hráz, ale také kryt civilní obrany.

Další noční prohlídky se uskuteční ve dnech 6. 8. a 30. 8., vždy ve 20 nebo 21:30 hod. Nejbližší dvouhodinové exkurze včetně krytu civilní obranyse koná  4. srpna od 14 hodin. Objednávky na všechn prohlídky lze provést na tel. čísle 737 506 950 (číslo je funkční denně od 6 do 20 hodin), nebo e-mailem pisecko@email.cz.

Komentáře