Běžci se v únoru pokusí zdolat zasněžené Brdy

BRDY – Na druhou polovinu letošního února se připravuje závod Tůruj Brdy Winter Run 2017. Účastníky závodu čeká trasa nejzajímavějších částí brdských lesů. Startovat se bude 25. února.

Jedná se o závod jednotlivců, kde bude rozhodovat pouze výsledný čas. Délka trasy je 12+ km a povede po lesních cestách brdských lesů. „Bude tedy důležité správně rozvrhnout svoje síly. Připomínáme, že k přepravě vlastního těla z bodu A do bodu B je povolen pouze vlastní pohybový aparát – běh – chůze,“ připomněl za organizátory Michal Huml.

Koncept závodu je pro tuto zimní edici běhu upravený a půjde tentokrát o klasický běh s vyznačenou trasou typu start-cíl. „Trasu jsme vybrali kolem bývalé vojenské střelnice Kolvín a Padrťských rybníků. Je kombinací asfaltových a polních cest, terén je různorodý a čekají nás i pěkné stoupáky do kopců, takže se každý určitě zapotí,“ popisuje složení tratě Huml. Vzhledem k tomu, že je trasa v délce 12 + km, pořadatelé doporučují závod spíše mírně pokročilejším běžcům, ale podle jejich slov i začátečnický běžec se dokáže s trasou důstojně poprat. „Nakonec není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ dodávají.

Do samotného závodu se můžete registrovat na http://rnf.cz/winterrun.php

Komentáře