Bazén se v Sedlčanech v tomto volebním období stavět nebude

Ilustrační foto.

SEDLČANY – O bazénech se v posledních letech mluví jak v Příbrami tak v Sedlčanech. V Příbrami jde o jeho rekonstrukci, v Sedlčanech se uvažovalo o výstavbě úplně nového zařízení. Podle vedení města je ale tento projekt v současné době u ledu.

Důvodem je, že město splácí úvěr na vodovodní přivaděč. „Dokud bude město splácet úvěr na přivaděč pitné vody ve výši šest milionů ročně, tak není reálné brát si nějaký další vysoký úvěr. To bychom město úplně paralyzovali v oblasti veškerých oprav a dalších investic,“ vysvětluje sedlčanský starosta Miroslav Hölzel.

Podle studie, kterou Sedlčany mají, by měl být bazén pro 150 až 200 lidí a stát by měl poblíž zimního stadionu ve Zberazské ulici. Areál by byl vybavený třemi plaveckými dráhami o délce 25 metrů. Doplňovaly by ho vodní atrakce, jako je protiproud, relaxační jeskyně, vodní hřib, masážní lehátka, masážní trysky ze dna bazénu, masážní lavice či chrlič vody. Nechyběl by ani tobogán. „Studie stanovila cenu na 113 milionů bez DPH, ale vzhledem k růstu cen ve stavebnictví předpokládáme konečnou částku až ve výši 140 až 150 milionů korun,“ dodává sedlčanský starosta.

Komentáře