Baník si vyšlápl na favorita! Na domácím ledě si připisuje výhru 2:1

PŘÍBRAM – V jedenáctém kole nadstavby přivítali příbramští hokejisté Piráty Chomutov. Favorit, který neskrývá své ambice na postup ale v hornickém městě tvrdě narazil. Příbram předvedla velmi sympatický a bojovný hokej na který Piráti nedokázali adekvátně odpovědět.

Po bezgólové první třetině se iniciativy chopili domácí a ve 29. minutě poslal svůj tým do vedení Petr Svoboda. Netrvalo dlouho a ve 35. minutě přidal druhou trefu i obránce Tomáš Rajgl. Hosté se pak museli ve třetí třetině hodně snažit, ale ke srovnání nakonec nedošlo. Domácí Baník si tak připsal skvělou výhru 2:1.

První třetina nabídla velmi pěkný hokej. Oba týmy projevovali od začátku své kvality. Jako první se do velké šance dostali Piráti, ale Petr Jiroušek hvězdným zákrokem zlikvidoval jasný gól Lukáše Stehlíka. Domácí dokázali připravit rychlou odpověď. Po zachycení rozehrávky brankáře hostů mohl prázdnou bránu trefit Samuel Duchan, ale Altrichter se na poslední chvíli stihl mezi tyče vrátit. K další dobré příležitosti se po vyražené ráně Kostourka dostal Jakub Zajíček, ale jeho dorážka mířila nad horní tyč. Oba brankáři pevně drželi své týmy a nebezpečné střely útočících hráčů dokázali dobře likvidovat. Výborně se do šance dostal Tadeáš Pinkas, který se natlačil před obránce a bekhendem mířil do protipohybu gólmana. Ten ale na kotouč nakonec dosáhl a vytěsnil ho mezi tři tyče. V závěru úvodní dvacetiminutovky ještě mezi kruhy vypálil Lukáš Bednařík, ale i jeho střelu brankář zlikvidoval.

Druhá perioda pokračovala opět velmi atraktivně. Po několika pěkných střelách se mohli konečně fanoušci zaradovat. Ve 29. minutě výborně zapracoval za brankou soupeře Petr Josefus, který posunul kotouč na Petra Svobodu a ten přesnou střelou mezi betony poslal svůj tým do vedení. Pirátům se ale následně nabídla výborná možnost na srovnání, ale Příbram dokázala ubránit nepříjemné oslabení 5 na 3. O několik minut později ale na Piráty čekala další ledová sprcha. Po neproměnění početních Pirátů výhod se podařilo Příbrami projít skrze obranu a z druhé vlny vypálil přesně Tomáš Rajgl, který bez obtíži prostřelil brankáře hostů. Příbram ale opět musela ustát oslabení a tentokrát bylo před domácí brankou pořádně horko. Vynikající Petr Jiroušek se položil na ledovou plochu a zlikvidoval několik dorážek.

Snížení Pirátů nakonec přišlo hned v úvodu třetí třetiny. V další přesilové hře se totiž podařilo expříbramskému Petru Eretovi dorazit puk do odkryté brány. Sporný gól z prostoru v brankovišti ale rozhodčí nakonec uznal, protože útočící hráč nebránil brankáři v zákroku. Kvalitní obrana pak ve zbývajícím čase likvidovala šance na vyrovnání a Petr Jiroušek famózními zákroky nedal hráčům Chomutova nejmenší šanci. V závěrečných minutách se pak ještě Piráti připravili o možnost vyrovnání dvouminutovým trestem Tadeáše Svobody, a Příbram se tak mohla radovat z cenného tříbodového skalpu.

„My jsme se na takové zápasy těšili. Je to pro nás těžké, ale o to sladší, že jsme dokázali držet krok s favoritem,“ uvedl po zápase trenér příbramských hokejistů Radek Bělohlav.