Až do konce listopadu lze nominovat osobnosti na Cenu města Příbram

Bývalá ředitelka Galerie Františka Drtikola Hana Ročńáková přebíra cenu z rukou starosty Příbrami. Foto: Martin Andrle

PŘÍBRAM – Již potřetí lze nominovat osobnosti, které se zasloužili o rozvoj města či významně přispěly k jeho proslavení na Cenu města Příbrami. Návrhy je možné podávat od 1. října do 30. listopad. 

Podle stanov je třeba, aby se nominovaný významnou měrou zasloužil o rozvoj našeho města a regionu, čímž přispěl či přispívá k šíření jeho dobrého jména doma i ve světě. Cenu je možné cenu udělit i in memoriam, takto jí například v rámci prvního ročníku získal vnuk skladatele Antonína Dvořaka Antonín Dvořák III.  „Návrhy osobností, které by si zmiňovanou cenu zasloužily, mohou občané podávat již potřetí. Příbram je městem, kde by si toto ocenění zasloužila celá řada občanů ať už více či méně známých. Pokud máte ve svém okolí někoho takového, nerozmýšlejte se dlouze a nominaci podejte. Všemi podanými návrhy se budeme zabývat a porota poté vybere vhodného kandidáta či kandidáty. Schválení konkrétního jména poté bude na zastupitelích,“ vyzývá k podávání nominací starosta Jan Konvalinka.

Nominace je možné, stejně jako v minulých letech, podávat prostřednictvím formuláře, a to on-line https://1url.cz/LrFp4, případně ho lze stáhnout do počítače a vyplněný poslat emailem na adresu cenamesta@pribram.eu, nebo ho odevzdat v Informačním centru města Příbram na adrese Pražská 129. Ve formuláři je třeba uvést jméno navrhovatele a kontakt. Na anonymní návrhy nebude brán zřetel. Navrhnout je možné jednotlivé osoby, ale i firmy, případně kolektivy. V případě nominace kolektivu je třeba uvést kontakt na jeho zástupce.

 

Komentáře