ZŠ 28. října dostane nové učebny za 35 miliónů

ZŠ 28. řijna plánuje v prostorách půdy nové odborné učebny a kabinety

PŘÍBRAM – Letos by se v budově základní školy 28. října měla realizovat půdní plánovaná půdní vestavba. Škola tak získá nové odborné učebny a kabinety. Náklady by se měly pohybovat kolem 35 miliónů, ale město má šanci získat až 90% celkové částky z dotace.

Počet dětí, které navštěvují bývalou „5. ZŠ“, se v současnosti pohybuje kolem 670 žáků. Celková kapacita budovy je 800 žáků. „Ta byla ale stanovená někdy v letech 1994 až 1996 a v té době nebyly vůbec žádné speciální učebny pro výpočetní techniku, hudební a výtvarnou výchovu, fyziku nebo pro výuku jazyků,“ vysvětluje ředitel školy Jaroslav Kopecký. Kvůli vysoké návštěvnosti muselo ve škole dojít ke změně speciálních učeben na kmenové třídy. Zařízení tak nyní citelně chybí například učebny pro výuku jazyků, nebo školní družina.

To vše by se ale mělo změnit s realizací zmíněné půdní vestavby. „Připravujeme rozšíření výuky o přírodovědné předměty a to tak, že plánujeme vybudovaní speciálních učeben pro tyto předměty společně s několika jazykovými učebnami v půdních prostorách školy, které jsou nyní nevyužité,“ sdělil Jaroslav Kopecký. Také by v rámci tohoto projektu měla vzniknout učebna informatiky. „V současné době spolupracujeme s Centrem robotiky v Plzni a velice rádi bychom pro žáky připravili v nejbližší době možnost výuky robotiky,“ doplnil ředitel školy.

Podle příbramského místostarosty Václava Švendy se v chystané stavební úpravě pamatuje i na bezbariérový přístup do budovy. Ten by měl zajistit výtah. „Do 14. února musíme podat žádost o dotaci. Pokud uspějeme, tak by nám měla pokrýt až 90% celkových nákladů, takže město by se na projektu podílelo pouze částkou kolem tři a půl miliónu korun,“ konstatoval příbramský místostarosta s tím, že samotná stavba by měla být hotová do půl roku od jejího zahájení.

Komentáře