Zloději nepolevují ani v době nouzového stavu

PŘÍBRAM – Dva až osm let pobytu za mřížemi hrozí třiadvacetiletému zlodějovi, který 31. března hned třikrát kradl v příbramských prodejnách. Jak se ukázalo, muž není v kriminální činnosti žádný nováček a má na svědomí od 25. února do 18. března další čtyři skutky.

Co se týče jeho úterního loupení, tak nejdříve odcizil v odpoledních hodinách coca-colu a kartáček. „Po pár hodinách přišel do stejného obchodu znovu a zcizil pět lahví alkoholu, zubní pastu a lubrikační gely. O dvě hodiny později zavítal do jiné prodejny a tady ho zlákalo velikonoční čokoládové zboží a arašídy v plechovce,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Stylem „za pět prstů“ ale nakupoval už na přelomu února a března. V jednom obchodě si zavěsil kolem krku sluchátka, které tam ukradl a z místa poté odešel bez zaplacení. V domácích potřebách se mu hodilo pět pečících forem, které si uschoval pod oblečení. V obchodním domě si vzal bagetu s kuřetem a sendviče, s jídlem se pak uschoval do převlékací kabinky, kde jídlo snědl.

„V další prodejně na sebe oblékl dvě mikiny, obul si zde boty, do batohu hodil čtyři plechovky pití a přes pokladní zóny prošel, aniž by platil. Celkem způsobil škodu ve výši přesahující osm tisíc korun. Již v minulosti se obdobné trestné činnosti dopouštěl, policisté ho tento týden převezli do vazební věznice,“ přiblížila zlodějovu další trestnou činnost Monika Schindlová.

Komentáře