Zloděje na Příbramsku lákají sklepy, policie radí, jak vloupání předejít

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Zloději na Příbramsku zamířili svou pozornost na sklepy, které jsou terčem jejich krádeží po celý rok. Oproti chatám, na které se zaměřují především v zimním období, kdy jsou opuštěné, zdá se, že sklepy jsou pro ně stále lukrativním cílem. Pachatelé si dobře uvědomují, že v těchto prostorách mají lidé uloženy cenné věci, včetně kol, lyžařského vybavení, nářadí, pneumatik, alkoholu a potravin.

Nejčastějším projevem majetkové trestné činnosti na Příbramsku jsou právě vloupání do různých objektů, jako jsou sklepy, garáže a kůlny. Od začátku tohoto roku bylo zaznamenáno 105 takovýchto případů. Jen během prvního týdne září museli místní policisté řešit čtyři vloupání do sklepů a kočárkáren. Celková škoda při těchto činech dosáhla částky 87 tisíc korun, a to včetně tří ukradených jízdních kol, nářadí, kytary, rádia a šesti lahví alkoholu.

Prevence těchto krádeží je zásadní. Obyvatelé by měli zvážit, co vlastně ve svém sklepě skladují, a snažit se v něm neponechávat cenné věci. Pokud to však není možné, měli by se zaměřit na zabezpečení. Kvalitní zámky jsou klíčové, protože petlice s visacím zámkem pro zloděje nepředstavují značnou překážku. Je také důležité, aby byly dveře do domu a přístupové dveře ke sklepům řádně uzamčeny, a aby do budovy nebyli vpouštěni cizí lidé.
Kromě toho mohou obyvatelé přispět k dopadení pachatelů tím, že budou pozorně sledovat své okolí a včas upozorní policii na podezřelé osoby v jejich domě. Spolupráce s místními bezpečnostními složkami je klíčovým faktorem v boji proti této rostoucí vlně vloupání na Příbramsku.

Komentáře