Zloděj se zřejmě chystá hoblovat kopec

Ilustrační foto.

SEDLČANY – Zatím nezjištěný pachatel vnikl z 2. na 3. prosince do sklepní kóje bytového domu v ulici U Kulturního domu v Sedlčanech a ukradl sjezdové carvingové lyže i s hůlkami. Vzniklá škoda byla stanovena na šest tisíc korun.

Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou tyto objekty opuštěné. „Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve svých sklepních kójích kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky a potraviny,“ řekla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou. „Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě,“ dodala Schindlová.

 

Komentáře