Zítra bude na Nováku řádit Smrtka a bude s ní sranda, pokud jí to počasí dovolí

PŘÍBRAM – Může se v areálu Nového rybníku hrát divadlo? Členové příbramského divadelního spolku Půlnoc si myslí, že ano a proto se v tuto sobotu odpoledne pokusí nalákat diváky ke kamennému pódiu na tomto koupališti.

Nejznámější přírodní scénou v okolí je lesní divadlo Skalka v Podlesí, ale členové Půlnoci si myslí, že podobně by se dal využít i prostor na Nováku a pokusí se o tom přesvědčit diváky v sobotu 23. 9. od 16 hodin černou komedií Smrt mi sluší. Hra pojednává o tom, co se stane, když do bytu politika a kariéristy Samuela Platejze vleze jednoho dne Smrt s tím, že ho má odvést na věčnost. V tu chvíli ale začne hra o to, kdy k samotnému odchodu dojde, protože Platejzovi se do hrobu ještě nechce. Situaci začne navíc komplikovat nešikovný sebevrah Ignác, který je Smrtčin další klient a právě se zamiloval do Platejzovy ženy Vlasty. 

Někdo by možná mohl namítnout, že na venkovní představení už je trochu zima. „Samozřejmě že i my máme trochu pochyby, zda vyjde počasí, ale na druhou stranu minulou sobotu jsme hráli ve Vimperku na akci Zažít Vimperk jinak a přestože pršelo skoro celý den, tak lidé přišli a byli výborné publikum. Takže když to jde ve Vimperku, proč by to nemohlo jít i v Příbrami?“ zve na představení představitel Platejze Radek Ctibor. Jako hosta si soubor přizval vedoucího dramatického souboru svatohorského gymnázia Tomáše Bílka, který se představí v roli Smrtky.

Představení Smrt mi sluší začne zítra v 16 hodin a vstupné je dobrovolné. V případě silně nepříznivého počasí se představení nekoná.

Komentáře