Ženy nedaly přednost motorkám

PŘÍBRAMSKO – Léto láká k projížďkám na motorce, ale motorkáři patří k jedněm z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu. Bohužel dopravních nehod, jejichž jsou účastníky, neubývá.

Ve středu 18. července se staly na Příbramsku dvě nehody motorkářů. V ranních hodinách došlo ke střetu osobního auta a motocyklu značky Simson v Balbínově ulici v Příbrami. „Třiapadesátiletá řidička nedala na křižovatce přednost devětapadesátiletému motocyklistovi. Ten byl poté odmrštěn do protisměru, kde se střetl s linkovým autobusem, který zastavil na zastávce. Muž utrpěl lehké zranění. Hmotná škoda byla stanovena na 29 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Navečer se odehrála obdobná nehoda v katastru obce Korkyně. Čtyřiašedesátiletá žena jedoucí v osobním autě vjela na hlavní silnici a nedala přednost čtyřiačtyřicetiletému motorkáři. „Po střetu spadl na vozovku a s lehkým zraněním ho následně přepravila sanitka do nemocnice. Způsobená škoda činila 150 tisíc korun,“ konstatovala příbramská policejní mluvčí.

 

 

Komentáře