Zemřela emeritní ředitelka příbramského archivu Jarmila Šárová

PŘÍBRAM – V předvánoční době přišla smutná zpráva, že nás opustila v pátek 10. prosince ve věku nedožitých 72 let emeritní ředitelka příbramského archivu Jarmila Šárová.

Na svou předchůdkyni zavzpomínala současná ředitelka Okresního archivu Příbram Věra Smolová:

Mgr. Jarmila Šárová začala pracovat v příbramském okresním archivu hned po maturitě a zůstala mu věrná až do svého odchodu na zasloužený odpočinek v roce 2009. V roce 1996 vyrostla v Příbrami za jejího vedení nová archivní budova, od roku 1996 řídila vydávání oblíbeného regionálního sborníku Podbrdsko.

V mých vzpomínkách zůstane navždy jako laskavá a empatická paní ředitelka, která vládla archivu pevnou rukou, ale zároveň ponechala všem svým podřízeným prostor pro odborný růst, pokud o to stáli. Skvěle se vyznala v lidech.

Když jsem po ní  státní okresní archiv přebírala, dala mi mnoho cenných rad, na jejichž platnosti se dosud nic nezměnilo a kterými se dosud řídím.

Je mi moc líto, že odešla na věčnost už v necelých 72 letech. Před několika týdny mi však řekla, že se jí v životě splnilo všechno podstatné, o co kdy stála – milující manžel, dcera, vnučka a nakonec i profesní život a že je za to vděčná. Já jsem zase vděčná jí za všechno dobré, co pro mě kdy udělala, a nebylo toho málo.

Věra Smolová  

 

Komentáře