Zastupitelstvo bylo ve znamení předvolebního boje

PŘÍBRAM – Včera se na svém předposledním zasedání v tomto volebním období sešli příbramští zastupitelé. Na programu měli 25 bodů, mezi kterými bylo například návrh vyhlášky o zákazu požívání alkoholu na veřejném prostranství, poskytnutí půjček z nového Fondu zápůjček či vydání upraveného územního plánu.

Ovšem jak už bývá v poslední době zvykem, tak nejbouřlivějším bodem byl bod „různé“, kde už naplno vypukla volební kampaň. Diskuzi dominovali víceméně tři zastupitelé: starosta Jindřich Vařeka (ANO), opoziční Vladimír Král (Šance pro Příbram) a Petr Větrovský (ČSSD). V podstatě se opět diskutovalo o tom, co kdo o kom kde řekl nebo napsal. Což nakonec poměrně trefně uzavřel právě Petr Větrovský svou poznámkou, že by zastupitelé neměli příliš přikládat význam některým článkům, komentářům či poznámkám, protože jak sám uvedl, přímý přenos ze zastupitelstva sleduje čtyřicet až padesát lidí.

O trochu nechtěně humorný podtext se pak zasloužil nezařazený zastupitel a bývalý starosta Pavel Pikrt, který přítomným sdělil, že by bylo dobré upozornit na hroby některých významných osobností jako je například fotograf František Drtikol, jehož hrob nedávno hledal na popud turistů.  Jak se ukázalo po výzvě starosty, tak kromě Dagmar Říhové ze Šance pro Příbram, to žádný ze zastupitelů nevěděl.

Bohužel toto zjištění tak trochu podtrhlo nohy informaci ze začátku zasedání, kdy starosta přítomným oznámil, že město získalo ocenění v soutěži Česká cena za PR za projekt Poznej Příbram, protože očividně zastupitelé ji za čtyři roky zatím příliš poznat nestihli.

Komentáře