Zastupitelstvo bylo tradičně plné emocí a bouřlivých diskuzí

PŘÍBRAM – Jak se dalo čekat, zastupitelé včera opět nezklamali a předvedli opět tradiční kabaret plný emocí a osobních útoků. Rovněž během celého jednání zaznělo i několik, no řekněme, nepřesností.

Které z 24 bodů budou ty výbušné, se dalo celkem bez problémů určit. Byl to bod týkající se výpovědi firmy BEKR nábytek z prostor na zimním stadionu, dále rekonstrukce příbramského bazénu, kde se řešilo, zda se má zpracovat studie s třemi plaveckými drahami nebo bez nich, no a pak tradičně bylo živo kolem dotací do sportu.

Kolem výpovědi prodejny nábytku z prostor zimního stadionu se zastupitelé dohadovali celé dvě hodiny. Během poněkud emočně vypjaté diskuze zaznělo z úst starosty města Jindřicha Vařeky (ANO) několik nepřesností. Například tvrdil, že vedení města vůbec nereagovalo na „mediální masáž“, což ale není pravda, protože na naší reportáž odvysílanou na TV Fonka radnice podala stížnost na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) prý pro její nevyváženost. Tato hysterická reakce přišla okamžitě, místo toho aby někdo z vedení města nás kontaktoval s tím, že chce na reportáž reagovat, jak bývalo doposud zvykem. Další nepřesnost starosta uvedl, že tuto stížnost podala tisková mluvčí města Pavlína Svobodová z vlastní iniciativy, což z výše přiloženého mailu vyplývá, že také není pravda.

Samostatným vystoupením k výpovědi BEKRU byl příspěvek zastupitele Vladimíra Kyseláka (KSČM), který plameně burácel sálem zhruba deset minut. Tradičně neřekl vůbec nic nového, pouze stihl pozurážet většinu zastupitelů napříč politickým spektrem a jediné co tím dokázal, že by byl očividně vhodným nástupcem Miloše Zemana v urážení lidí. Po dvou hodinách diskuze zastupitelé nakonec 13 hlasy výpověď schválili, ale z hlasování nějak zaniklo, do kdy má prodejna prostor opustit.

Poměrně živo bylo i kolem studie rekonstrukce příbramského bazénu, kde někteří zastupitelé upozorňovali na to, že stále není pořádně vyřešené parkování v souvislosti s očekávaným navýšením návštěvnosti.

Co se týká diskuze kolem sportovních dotací, tak diskuze o tom, kolik by měl dostat fotbalový SK Spartak, se už staly každoročním evergreenem.

Komentáře