Zastupitelé dnes zřejmě domů jen tak nepůjdou

PŘÍBRAM  – Dnes odpoledne se koná zasedání městského zastupitelstva a dá se očekávat, že jeho průběh opět nebude příliš poklidný. Emoce, hádky a osobní výpady se dají čekat hned u několika bodů. A to jich je na programu pouhých 24.

Dusno může být už u druhého bodu programu. Už nějakou dobu se ve městě mluví o tom, že část vedení města, konkrétně místostarostka Alena Ženíšková (ANO), chce ukončit nájemní smlouvu s firmou Bekr nábytek, která sídlí v části zimního stadionu a podle materiálů, které dostali zastupitelé k dnešnímu jednání, je to proto, že radnice by chtěla v těchto prostorách zřídit provoz nebo zařízení, které by lépe korespondovalo s areálem zimního stadionu a tím ho více zatraktivnil pro veřejnost. Nicméně celá věc budí už nyní emoce nejen mezi oběma stranami sporu, ale také ve vládní koalici či u dalších zastupitelů a dnešní hlasování o výpovědi bude určitě napínavé. Alena Ženíšková rozhodně nemůže spoléhat nejen na některé členy koaliční TOP 09, ale není jisté, že její návrh podpoří i všichni její kolegové z ANO. Zřejmě se tak naděje bude upírat směrem k zastupitelům z KSČM a dvěma přeběhlíkům (Pikrt, Kyselák), kteří často hlasují společně s vládnoucí koalicí. I když podle našich informací se zřejmě pro vysloví i někteří další opoziční zastupitelé.

Dalším zajímavým bodem bude ten následující, kde se bude probírat cena plánované opravy bazénu, které se už nyní vyšplhala z původně schválených 250 miliónů korun na částku kolem tři sta miliónů. Zastupitelé se tak určitě budou zabývat možnostmi, jak jí snížit. Radní Václav Dvořák (ANO), který se stará o městský rozpočet, dokonce potvrdil, že je stále ve hře i návrat k „udržovací“ rekonstrukci, která by stála kolem sto miliónů korun a řešila by jen ty nejnutnější opravy.

Třetím emočně vypjatým bodem bude zřejmě schvalování dotací a to především do sportu. Ale to už je takový každoroční evergreen.

Komentáře