Zastupitelé budou dnes jednat o rozpočtu

PŘÍBRAM – Dnes odpoledne se poprvé v tomto roce sejdou příbramští zastupitelé. Na programu mají sice jen 13 bodů, ale je mezi nimi mimo jiné i návrh rozpočtu na letošní rok. Ten radnice navrhuje jako schodkový. Rozdíl chce vedení města krýt zůstatkem finančních prostředků na účtech města z minulých let.

„Příjmy letošního roku jsou navrhovány ve výši 733 milionů korun. Na straně výdajů máme částku 660 milionů korun u běžných výdajů, a 193 milionů korun u kapitálových výdajů,“ uvádí ke skladbě rozpočtu místostarosta Martin Buršík s tím, že schodek rozpočtu by měl být 120 milionů korun a pokrýt by ho měl přebytek běžných příjmů a výdajů, a úsporou finančních prostředků z minulých let.

Nicméně opozice z návrhu rozpočtu příliš nadšená není. „Nelíbí se nám, že se sahá do rezervy města. Některé chystané projekty podpořit chceme, ale nesouhlasíme s předimenzováním mandatorních výdajů, o kterých budeme chtít ještě otevřít diskuzi,“ říká zastupitel za TOP 09 Václav Švenda.

Podobný postoj mají k návrhu rozpočtu i zastupitelé za Šanci pro Příbram a Piráti. „Budeme chtít vysvětlení výrazného navýšení peněz do některých městských organizací jako je Centrum zdravotních a sociálních služeb, Sportovních zařízení města a dalších,“ říká zastupitel za Šanci Vladimír Král.

„Myslím si, že rozpočet s tak velikým deficitem je dlouhodobě neudržitelný. Do budoucna bych byl rád, kdyby došlo k omezení mandatorních výdajů, aby byl dostatek financí, které budou sloužit k placení investic, jako například rekonstrukce aquaparku,“ myslí si Antonín Schejbal z České pirátské strany.

Zasedání zastupitelstva začíná v 16 hodin v sále v prvním patře budovy bývalého ředitelství Rudných dolů.

Komentáře