Zastávka MHD „Stalingrad“ dostane nové jméno

Ilustrační foto. Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Prostřednictvím městských webových stránek se na starostu města obrátili občané s dotazem, proč ve městě stále existuje zastávka MHD „Stalingrad“, podle nich prý pojmenovaná „po jednom z největších vrahů v historii“ a které se někteří cestující v MHD smějí.

„K otázce pojmenování autobusové zastávky Stalingrad si Vám dovoluji sdělit, že zastávka není pojmenována po J. V. Stalinovi, ale odkazuje na bitvu u Stalingradu v letech 1942 až 1943, která byla nejvýznamnějším střetnutím německých a sovětských vojsk, kde nacisté utrpěli porážku. V tomto odkazu je zastávka pojmenována,“ uvedl k historii jména zmíněné zastávky starosta Jan Konvalinka.

Nicméně podle informací ze Samostatného oddělení silničního hospodářství je, že název zastávky „Příbram, Stalingrad“ je v tuto chvíli už pouze dočasný. V rámci příprav integrace dopravy je již schválen název nový „Příbram, Hornických učňů“. „Zavedení nového názvu do jízdních řádů je možné až ve chvíli, kdy je tento název zaveden do registru zastávek v Celostátním informačním systému jízdních řádů. Tento úkon přímo závisí na spuštění konkrétní etapy integrace středočeské dopravy a s tím spojených správních řízení. Odhadujeme, že ke změně by mohlo dojít se změnou jízdních řádů v prosinci letošního roku,“ dodal starosta.

Komentáře