Zajímá vás Měsíc nebo vesmír vůbec? Tak vyražte ve středu na Dvořákovo nábřeží

Foto: Václav Keberdle

PŘÍBRAM – Zajímá vás vesmír? Tak právě pro vás připravují lidé z Coworkingu Příbram společně ve spolupráci s Hvězdárnou Žebrák a Bistrem Vesmírek zajímavou akci pod názvem „Příbramský vesmírek“. Nabídne přednášky, diskuze a samozřejmě v případě dobrého počasí i pozorování oblohy dalekohledy.

Lidé sdružení v Coworkingu Příbram by rádi tyto akce organizovali vždy první středu v měsíci v Bistru Vesmírek na Dvořákově nábřeží. „Zatím máme připraveny dvě akce a doufáme, že o akci bude zájem,“ říká Václav Keberdle. Tato setkání mohou pomyslně navázat na existenci příbramské hvězdárny, která fungovala od 60. do poloviny 80. let minulého století a nyní je objekt v soukromém vlastnictví. Nejbližší hvězdárny jsou tak v Milíně a v Sedlčanech. Coworking tak nyní zájemcům o záhady vesmíru nabízí možnost věnovat se svému koníčku a netrmácet se mimo Příbram.

První akce je připravená na středu 7. prosince v již zmíněném Bistru Vesmírek na Dvořákově nábřeží v Příbrami od 18 hodin. „Tématem prvního setkání bude Měsíc a pokud nám bude přát počasí tak dojde i na jeho pozorování dalekohledy,“ zve veřejnost Václav Keberdle a dodává, že vstupné na akci je dobrovolné.

Další přednáška se uskuteční 4. ledna a tématem bude tentokrát souhvězdí Orion. „To si budeme povídat o tomto snad nejkrásnějším zimním souhvězdí a o tom, co ukrývá. V akcích bychom chtěli pokračovat asi do března, zkrátka v době, kdy je brzy tma,“ dodává Václav Keberdle.

Jaké hvězdy a souhvězdí můžete vidět nad Dvořákovým nábřežím:

Komentáře