Zahájení sezóny na Vlčavě se konalo už počtyřicáté

Foto: Aleš Haluska

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Tradiční sjíždění říčky Vlčavy opět přilákalo řadu návštěvníků do Rožmitálu pod Třemšínem. Už po čtyřicáté se tam uskutečnila oblíbená akce, při které plavci na lodích sjíždějí říčku Vlčavu.

Start sjezdu byl v Lužánkách a cílem byla Březnice. Cestou si účastníci mohli udělat zastávky na občerstvení a opéct si buřty. Celkem se na vodu vydalo šestnáct posádek lodí.

Jeden z pořadatelů a zakladatelů akce z rodiny Veleků z Rožmitálu, prozradil, že první sjezd říčky se datuje kolem roku 1975. Díky dobré spolupráci a podpoře rybářů i města Rožmitál pod Třemšínem, kteří pustili kaskádovitě vodu ze svých rybníků, měly lodě dostatek vody na sjezd a celá akce se tak velice vydařila.

„Jsme rádi, že se nám podařilo uspořádat další úspěšný sjezd říčky Vlčavy. Tuto tradici bychom rádi udrželi a předali ji i dalším generacím. Děkujeme rybářům a městu Rožmitálu pod Třemšínem za podporu,“ uvedl radní města Rožmitál pod Třemšínem Aleš Haluska. Tradiční sjezd říčky Vlčavy se tak opět stal oblíbenou akcí pro všechny milovníky vodáctví a přírody.

 

Komentáře