Začaly práce na přemístění kontejnerů od vchodu na dětské hřiště

PŘÍBRAM – Poměrně dlouho se musí děti i jejich rodiče při cestě na dětské hřiště na Komenského náměstí doslova prodírat mezi třemi kontejnery na komunální odpad, které velmi často blokují vstup na zmíněné hřiště. Navíc není výjimkou, že mnohdy v okolí kontejnerů překáží i vyhozené věci jako židle, stojany na oblečení a podobně, které se do kontejnerů nevejdou. To vše by letos mělo skončit.

Vedení města, konkrétně místostarosta Miroslav Peterka, který má oblast Technických služeb na starost, loni na podzim přislíbil, že najde řešení. „Byl jsem se na místě podívat a ty kontejnery jsou opravdu nevhodně postavené. Rozhodli jsme proto, že na jaře vybudujeme stání pro kontejnery v horní části náměstí, kde přes léto stojí kontejner na bioodpad,“ přislíbil loni v listopadu Peterka.

V těchto dnech už na místě začaly přípravné práce pro stavbu stání pro kontejnery. „Jsem rád, že už práce mohly začít, protože jsme se na tom s ředitelkou Technických služeb domluvili a jsem rád, že můžeme vyhovět dětem a rodičům, kteří toho hřiště navštěvují a už nebudou muset chodit okolo odpadků,“ říká Miroslav Peterka a dodává: „Jsem si ovšem vědom, že se po přestěhování kontejnerů objeví názory jiný obyvatel, že to nyní mají o dvacet metrů dál k popelnici dál.“

Náměstí Komenského v třetí městské části je společně s náměstím J. A. Alise na Březových Horách posledním čekajícím na svou revitalizaci. O ní už před dvěma lety mluvilo vedení města. Chtělo ji rozdělit do dvou etap. Nicméně podle současného prvního místostarosty Vladimíra Karpíška si na ní budeme muset ještě pár let počkat. „Z hlediska výdajů rozpočtu nemá tato akce v tuto chvíli prioritu, ale plánujme ji až na rok 2028,“ konstatoval loni v létě Karpíšek.

Komenského náměstí v Příbrami III.

Komentáře