Začala rekonstrukce Nového rybníku, pomáhají i vězni

PŘÍBRAM – Dětské vodní hřiště, lávka na ostrůvek, ostrovní prolézačky nebo nová budova restaurace, to všechno má vzniknout v rámci revitalizace koupaliště Nový rybník. Radnice chce do oprav tohoto areálu investovat 25 miliónu korun.

V současné době se opravuje hráz a probíhá odbahnění rybníka. „Spojili jsme se s vězeňskou službou a už proběhl první víkend, kdy vězni pracovali, řekl bych, poctivě a dobře. Dělali tu nejhorší práci, třídili jsme kamení, suť, kostky a obrubníky od sebe. Máme tam už hromádky, abychom mohli materiály dále zpracovávat. A budeme v tom pokračovat, pokud nám to počasí aspoň trochu dovolí,“ informoval příbramský starosta Jindřich Vařeka s tím, že město plánuje spolupráci s vězeňskou službou v areálu Nového rybníka i na další práce, na které by jinak špatně shánělo lidi.

Hlavní práce na obnovení celého koupaliště by měly začít na jaře příštího roku. Vzniknout by mělo nové dětské vodní hřiště. To přejde až do současné vodní plochy. „Bude to tam taková vyvýšená plošinka s bílým pískem a slunečníky, aby to děti měly skutečně jako u moře,“ přiblížil jeho podobu příbramský starosta. Opravou projde i ostrůvek, na který by měla vézt adrenalinová stezka, jednat by se mělo o úzkou klikatou lávku. Posezení pro návštěvníky koupaliště by mělo vyrůst i přímo na samotném ostrůvku.

V plánu je také celková údržba zeleně v celém areálu. Ten totiž několik let zarůstal zelení, ježcelý areál pomalu měnila v prales. Zmizí zcela současné budovy, které podle vedení města už neodpovídají požadavkům 21. století, jsou nevyužité a skladuje se v nich pouze smetí. Nahradí nová budova restaurace s pódiem pro pořádání kulturních akcí. Na její provoz pak město vypíše výběrové řízení.  

Součástí změn bude i in-line dráha kolem Junioru a Fialáku a kompletní rekonstrukce se dočká i skate park. V něm se počítá v budoucnu s pořádáním soutěží na úrovni MČR. Podle Jindřich Vařeky by celý projekt mělo město dokončit během příštího roku.

Komentáře