Lupič si z rodinného domu odnesl trezor se stříbrnými mincemi

PŘÍBRAM – Škodu ve výši 125 tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který vnikl z 2. na 3. prosince do rodinného domu v Příbrami. Odcizil zde televizor, dva nafukovací čluny, trezor s finanční hotovostí a se stříbrnými mincemi.

Lidé se velmi obávají vloupání do svých domovů. Je to totiž vpád do jejich soukromí a místa, kde se cítí bezpečně. K renovaci a vylepšování svých domů či bytů věnují značnou část svého času, ale s bezpečnostními opatření je to už o poznání horší. „Máme několik typů pachatelů, ti obyčejní si vybírají příhodné okolnosti, např. neuzamčený či nedostatečně zabezpečený dům. Zkušenější zloději si již objekt tipují důkladněji. Obhlížejí terén, rozdílnost zabezpečení, ale i jeho vybavenost,“ vysvětluje příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová

Vloupání nelze nikdy úplně vyloučit, ale důležitost různých bezpečnostních prvků tkví v tom, že dokážou pachatele pozdržet a jeho jednání ztížit. „Z hlediska prevence kriminality má velký význam kromě dobrého osvětlení i upravené a přehledné prostranství před obydlím,“ radí por. Schindlová.

Komentáře