Z Kozičína do Pičína se bude opět pochodovat proti rakovině

Z loňského pochodu. Foto: archiv pořadatelů

PŘÍBRAMSKO – Spolek Hory a Mír připravil na sobotu 13. května druhý ročník pochodu z Kozičína do Pičína. Stejně jako loni bude akce věnována prevenci a boji proti rakovině a veškerý výtěžek bude věnován neziskové organizaci Aliance žen s rakovinou prsu o.p.s.

Účastníci pochodu budou mít na výběr ze dvou tras. Delší varianta pochodu měří přibližně 28 km a nabídne účastníkům celodenní putování. Kratší ze dvou tras bude mít přibližně 12 km a je určena spíše pro rodiny s menšími dětmi nebo méně zdatné turisty.

Předseda spolku Hory a Mír, Michal Gerčák, řekl: „První ročník pochodu, který se konal minulý rok se nám nadmíru vydařil a následně se sešla velká spousta pozitivních reakcí. Zájem o pochod projevují i lidé mimo náš region. Počítáme s tím, že počet účastníků bude oproti loňskému roku zase o něco větší.“

Na pochod není nutné se registrovat dopředu a startovné 100 Kč se platí přímo na místě. Registrační stanoviště pro delší trasu bude otevřeno od 8:00 do 8:30 u kozičínského lesního hřiště a pro kratší trasu bude možná registrace u obecního úřadu ve Dlouhé Lhotě od 11:00 do 11:30.

Pochod z Kozičína do Pičína je jedinečnou příležitostí nejen pro příznivce turistiky, ale také pro všechny, kdo chtějí podpořit boj proti rakovině a přispět na dobrou věc. Přijďte a užijte si krásnou přírodu na Příbramsku.

Odkaz na facebookovou událost

Komentáře