Výtah v divadle zahájí provoz do konce roku

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Dlouholetá obtížná přístupnost kulturního domu pro handicapované spoluobčany je už minulostí. V těchto dnech byl totiž zkolaudován výtah, který se letos začal u bočního východu z kina stavět. V nejbližší době bude uvedený do provozu.

První návštěvníci by se do prostor kulturního domu mohli dostat ještě před koncem letošního roku. Pomocí výtahu se nyní dostanou do všech jeho prostor včetně kina nebo Estrádního sálu. 

„Výtah byl dnes předán provozovateli, tedy Divadlu A. Dvořáka. V současné době dochází k úpravě okolí, vyklizení staveniště a ke zprovoznění dojde s největší pravděpodobností mezi svátky. Jsem rád, že se nám povedlo splnit přání veřejnosti a kulturní dům zpřístupnit všem. V příštím roce budeme v bezbariérovém přístupu kulturního domu pokračovat, dojde k úpravám přístupových cest od autobusových zastávek,“ řekl starosta Jan Konvalinka.

Výtah bude fungovat s obsluhou. Pokud tedy handicapovaný návštěvník kulturního domu bude chtít navštívit akci v jakémkoliv jeho prostoru, bude si muset pomocí zvonku přivolat obsluhu, která ho zaveze dle potřeby k pokladnám, do kina, estrádního sálu nebo k velké či malé scéně.

Výstavba výtahu stála 6 758 082 Kč včetně DPH a město na ni získalo dotace z Ministerstva kultury ČR ve výši 70 % uznatelných nákladů.

Komentáře