Výstava ukázala, jak tráví volný čas pracovníci příbramské věznice

Pavel Ulík se svými výrobky na druhém ročníku výstavy.

BYTÍZ – V prostorách výrobně výukové haly příbramské věznice byl jednou z posledních akcí druhý ročník výstavy s názvem „… a jak trávíš čas po práci Ty?“, na které se představili především zaměstnanci věznice s činnostmi, kterými vyplňují svůj volný čas.

K vidění byly výrobky vytvořené ze dřeva, pletením, šitím, ale i malované portréty, návnady k rybaření a mnoho dalších věcí. Své volnočasové aktivity představili i zaměstnanci, kteří se věnují již několik let trénování mladých dorostenců, hráčů a hráček. Někteří jejich odchovanci již reprezentují Českou republiku. „Jeden z příslušníků nechal nahlédnout do zákulisí svého sportovního života na kole. Pochlubil se svými dosaženými sportovními výkony i ze světových závodů,“ uvedla tisková mluvčí věznice Milena Palková.

Mezi vystavenými díly byly například nepřehlénutelné výrobky ze dřeva Pavla Ulíka, který pracuje jako mistr na dílně ve výrobní hale. „K řezbařině mě přivedlo moje předchozí povolání v rámci terapie, sloužil jsem totiž jako profesionální voják na Balkáně, kdy jsem se potřeboval uvolnit od stresu a tak jsem se v roce 1998 začal zabývat řezbou,“ říká Pavel Ulík od svých výrobcích. Podle svých slov velmi často zdobí například pažby loveckých zbraní, nebo si vyřezává jen pro radost. Jeho práce byly k vidění i na letošní výstavě Nože 2018 v Příbrami.

Do druhého ročníku této výstavy se zapojilo svými výtvory a činnostmi celkem čtrnáct zaměstnanců příbramské věznice. Je to téměř jednou tolik, než kolik lidí se se svými pracemi účastnilo prvního ročníku. Expozice byla doplněna výrobky nejen z keramické dílny, které vytvořili odsouzení.

Komentáře