Vyjížďka na kole se starostou má podpořit rozvoj cyklodopravy v Dobříši

Foto: město Dobříš

DOBŘÍŠ – Město zve všechny malé i velké cyklisty i necyklisty z Dobříše a okolí na vyjížďku s názvem „Kolem kolem Dobříše“, která se uskuteční ve čtvrtek 12. května.

Loni se Dobříš zapojila do výzvy Do práce na kole, jejíž součástí byla také cyklovyjížďka. V letošním roce se sice město oficiálně do této akce nezapojilo, ale loňskou vydařenou cyklovyjížďku se rozhodli zástupci města zopakovat. Hlavním důvodem této malé sportovní akce je propagace cyklistické dopravy po městě a okolí.

„Dobříš je díky své velikosti městem krátkých vzdáleností. Například z Větrníku do školy dojedete na kole rychleji než autem. Propagace cyklistické dopravy v našem městě má proto smysl. V současné době probíhá aktualizace cyklogenerelu, od které si slibujeme podklad pro další značení cyklistických tras ve městě. Zároveň pro letošní rok také plánujeme výstavbu klecového stání na kole v areálu škol,“ řekl na téma cyklodopravy na Dobříši starosta města Pavel Svoboda.

Sraz účastníků je v 17:30 hod. na parkovišti u radnice. Dobříšská cyklovyjížďka je určena všem, kteří se chtějí na jaře společně kousek projet. Nenáročná trasa je dlouhá cca 11 km a je vhodná pro cyklisty bez rozdílu věku, pohlaví, kondice nebo značky kola. V cíli, který je na stejném místě jako start pak bude na účastníky vyjížďky čekat malé občerstvení.

Komentáře