Přestavba bývalé jídelny na domov seniorů pomalu vrcholí

Domov vzniká v prostorách bývalé jídelny někdejší 8. ZŠ.

PŘÍBRAM – Stavba Domova seniorů v budově bývalé školní jídelny v Žežické ulici se pomalu chýlí ke konci. Město v současné době zajišťuje vybavení budovy i personál. Kapacita zařízení bude po dokončení dvacet lůžek, která přibydou k současným 58.

Nový domov by měl sloužit imobilním klientům Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram. „V současné době probíhají finálové práce na interiérech a dělá se ten plášť budovy a také je nejvyšší čas, abychom začali vybavovat i ten vnitřek. Jedná se například o gastro zařízení, nábytek, zvedáky pro pacienty, kancelářské vybavení a tak dále,“ řekl starosta Jan Konvalinka. Celkem by město mělo do tohoto zařízení pořídit vybavení v celkové hodnotě za 8,3 milionů korun bez DPH.

Tyto náklady nejsou zahrnuté v původní částce stavby. Do té se promítnou i vícepráce. „Myslím si, že nyní jsme na nějakých 36 nebo 38 milionech,“ doplnil Konvalinka s tím, že hotovo by mělo být v září letošního roku.

Kromě dokončení budovy je potřeba ještě provést úpravy terénu před ní. Nicméně na nich už se také pracuje. V jejich rámci by tam měla vzniknout parkovací místa či úprava zeleně.

Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram souběžně v těchto dnech nabírá pro toto zařízení i nový personál. Hledá se jak zdravotní personál, tak i personál přímé obslužné péče jako sociální pracovníci nebo fyzioterapeuti.

Komentáře