Vězni, kteří pomáhají na Nováku, se přišli podívat na jeho novou podobu

Foto: Věznice Příbram

PŘÍBRAM – V rámci Dne sportu, který se konal minulou sobotu, se odsouzení, kteří pracují na revitalizaci a rekonstrukci Nového rybníka, byli podívat s vychovatelem na to, jak to na koupališti vypadá po ukončení první etapy jeho revitalizace.

Zároveň si také prohlédli průběh Sportovního dne pořádaného městem Příbram. Společně s nimi přijel i ředitel příbramské věznice plk. Jiří Purkart, který měl  příležitost vyslechnout slova chvály za přítomnosti odsouzených, za jejich práci přímo od starosty města Příbram Jindřicha Vařeky. „Jsem moc rád, že se nám spolupráci s vězeňskou službou podařilo navázat. Co se současného stavu areálu týče, musím uznat, že nebýt pomoci odsouzených, nemohli bychom opravy hrází a některé další práce do konání Dne sportu stihnout,“ řekl příbramský starosta.

V rámci zaměstnávání odsouzených Věznice Příbram navázala spolupráci s městem Příbram, na revitalizaci areálu přírodního koupaliště. Odsouzení začali pracovat na revitalizaci letos 15. března, během této doby se podíleli na opravě hráze, instalaci bednění, opravě ostrůvku uprostřed rybníka, na vzniku dětského vodního hřiště včetně pláže s pozvolným přístupem do vody, úpravě podkladů cest a mnohých dalších prací, které úzce souvisejí se současnou podobou Nového rybníka a jeho okolí.

Komentáře