Veřejné hlasování o Cenu hejtmanky se prodlužuje. Nominaci má i Jana Puklová Havelková

Jana Puklová Havelková. Foto: archiv J. Puklové Havelkové

STŘEDNÍ ČECHY – Hlasování v anketě Cena hejtmanky v kategorii Cena veřejnosti se prodlužuje až do konce letošního roku. Lidé mohou na webu kraje hlasovat o všech osobnostech, které byly do ankety nominovány.

Důvodem pro prodloužení lhůty je podle vedení kraje současné hektické období, kdy každý řeší spoustu další věcí a to nejen s pojených s vánočními svatky. „Takže si myslím, že pak o svátcích bude ideální příležitost zamyslet se nad tím, kdo by si zasloužil ocenění. V anketě mohou lidé hlasovat o 37, respektive 38 osobnostech, protože v jednom případě jde o společnou nominaci. Hlasuje se na webových stránkách Středočeského kraje, kde každý najde medailonky jednotlivých nominovaných a hlasovací tabulku,“ vysvětluje hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Jednou z nominovaných je předsedkyně spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. Za svou charitativní činnost už získala celou řadu ocenění. Jen namátkou připomeňme například cenu Žena regionu Středočeského kraje v roce 2019, či její jmenování Laskavcem roku Nadačním fondem Karla Janečka letos na jaře a podobně.

Cena hejtmanky Středočeského kraje je oceněním, které se uděluje vybraným osobnostem spjatým s tímto krajem. Vyhlašuje se v kategoriích Hrdinský čin a společenská odpovědnost, Kultura, Sport, Vzdělávání, Věda a výzkum, Pracovník veřejného sektoru, Podnikatel/podnikatelka a Cena veřejnosti.

Zatímco v případě jednotlivých kategorií o výběru oceněného rozhoduje na základě nominací hodnoticí komise, o vítězi v poslední kategorii se rozhoduje prostřednictvím hlasování veřejnosti.

Hlasovat pro jednotlivé kandidáty na Cenu veřejnosti lze na webu Středočeského kraje na základě zpracovaných medailonků ze všech řádně zaslaných nominací na Cenu hejtmanky v ostatních kategoriích. Medailonky i odkaz na hlasování najdete zde. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na leden 2022.

Komentáře