Vedení města zve na cyklovyjížďku, pomyslně v rámci akce utká i s Dobříší

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Květen mají příznivci cyklistiky spojený s akcí Do práce na kole. Jedná se o akci, která má obyvatele alespoň na měsíc přilákat k tomu, aby opustili své automobily a zkusili se do práce dopravovat vlastním pohonem. Na dnešní podvečer zve veřejnost i místostarosta Martin Buršík.

„Akce Do práce na kole se několik let zapojují i zaměstnanci městského úřadu. V letošním roce připravujeme pro veřejnost společnou cyklo vyjížďku, která je naplánována na 25. května a konat se bude v případě nedeštivého počasí. Zhruba třináctikilometrová trasa je vybrána tak, aby se mohli zúčastnit všichni. Pojďte se s námi projet po městě a jeho okolí,“ zve na společnou vyjížďku příbramský  místostarosta Martin Buršík.

Sraz účastníků a následný start bude v 18 hodin z parkoviště pod Adventure golfem na Novém rybníku. Odtud se účastníci vydají směrem k Památníku Vojna a poté přes Drkolnov a Zdaboř zpět na nový rybník, kde bude připraveno občerstvení v SeZaM bistru.

Příbram také v rámci této výzvy vyzvala Dobříš k „souboji“. „Ano, město výzvu přijalo. Stejně jako v minulých letech za město jezdí Radniční pětka, tedy zaměstnanci radnice. Příbram prozatím vede! Porovnávání je ve dvou rovinách – na ujeté kilometry a na četnost,“ prozradila tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Komentáře