Vedení města připravuje takzvaný „semafor“ majetku k prodeji

Členové rady města, zleva Martin Buršík, Jindřich Vařeka, Jan Konvalinka

PŘÍBRAM – Na posledním jednání zastupitelů zazněl dotaz směrem k vedení města zda v souvislosti toho, jak proběhlo projednání záměru prodeje chaty Granit by nebylo možné zpracovat seznam zbytného majetku nebo majetku, který vedení uvažuje k prodeji a předložit ho k posouzení veřejnosti a zastupitelům.

„My jsme už před nějakým časem s paní místostarostkou toto zadali k řešení kompetentním odborům, tak aby byl proveden seznam, prozatím objektů, kde by se následně udělal takový semafor, co bude dál s tímto majetkem,“ uvedl v reakci na zastupitelstvu starosta města Jan Konvalinka.

Podle starosty by barvy na semaforu měly ukazovat zbytnost či nezbytnost každého jednotlivého objektu s tím, že červená by znamenala v žádném případě neprodat, oranžová zvážit k prodeji a zelená prodat.

„To je materiál se kterým chceme potom jít do zastupitelstva, tak aby jsme si ho tady prodiskutovali a v případě, že bude schválen tak se tady na zastupitelstvu nemuseli handrkovat o prodeji jednotlivých budov,“ ještě doplnil Jan Konvalinka.

V souvislosti s tím nás napadá otázka proč už to dávno vedení města neudělalo a nepředešlo tak zbytečným emocím, například při záměru prodeje chaty Granit. Bohužel, ale slib o vypracování seznamu zbytného majetku není u vedení města žádnou novinkou. Už při nástupu na radnici ho sliboval v roce 2018 místostarosta města Martin Buršík ( viz video dole) ale nedotáhl.

Zhruba po půl roce v souvislosti s rezignací Jindřicha Vařeky na starostu se změnili kompetence jednotlivých místostarostů a agendu převzala místostarostka Zorka Brožíková, která zatím tuto myšlenku také nedotáhla.

Uvidíme, zda se slib starosty na zastupitelstvu podaří splnit v nějakém rozumném horizontu. 

 

 

Komentáře