Vedení města chce prodat turistický vláček

Foto: archiv města

PŘÍBRAM – Vedení města schválilo záměr prodat turistický vláček, po tom, co nebylo schopné najít jeho provozovatele. 

Turistický vláček byl zakoupen v roce 2012 za 1,6 milionů korun a měl sloužit pro sezónní linku turistům nebo při kulturních a společenských akcích. V současné době je nabízen k prodeji za odhadní cenu 483 tisíc korun. 

Turistický vláček byl v Příbrami coby sezonní linka zaveden v roce 2013. S výpadkem roku 2015 jezdil pravidelně vždy od května do září. Původní trasa spojující centrum staré Příbrami se Svatou Horou byla v roce  2018 rozšířena. Turisté se tak mohli dostat i k Hornickému muzeu na Březových Horách.

Na začátku roku 2019 navrhla zastupitelka a tehdy ještě předsedkyně finančního výboru Marta Frýbertová na zastupitelstvu jeho prodej.

V roce 2019 vláček už na svou trať nevyjel a to z důvodu, že dosavadní provozovatel, společnost Arriva, neměl o provozování vláčku zájem.

Město samo není schopno provoz zajistit, proto se hledá vhodný zájemce, který by se této role ujal. Pokud se toto nepodaří, budeme se letos s vláčkem setkávat pouze při akcích. Příkladem může být květnová akce Divadlo patří dětem,“ uvedl tehdy k provozu turistického vláčku tehdejší starosta města Jindřich Vařeka.

Vedení města nebylo schopné žádného provozovatele najít a tak se vláček v roce 2019 využil  jen při různých akcich ve městě, jako bylo Divadlo patří dětem, Prokopská pouť a zábavný den v Žežicích. Navíc si jeho provoz zajišťovali sami organizátoři těchto akcí, formou zapujčky. 

Teď tedy vedení města místo hledání dalších možnosti jak provoz vláčku obnovit přistupuje k jeho prodeji  a to za čtvrtinovou cenu za kterou ho púvodně v roce 2012 pořídilo. 

 

Komentáře