Ve věznici se opět poběží, letos na podporu otců s trestní minulostí

PŘÍBRAM/BYTÍZ – Celkem 60 odsouzených z Věznice Příbram poběží 9. ročník Běhu se žlutou stužkou.  Běhu se zúčastní přímo ve věznici. Letos na téma tátů s trestní minulostí.

Věznice Příbram chystá na sobotu 18. května Žlutostužkový den a hlavně běžecký závod, který je součástí již 9. ročníku Běhu se žlutou stužkou / Yellow Ribbon Run, na podporu integrace lidí s trestní minulostí, který je letos věnovaný tátům s trestní minulostí. Do závodu se registrovalo celkem 60 odsouzených. Loni byla účast mezi odsouzenými v příbramské věznici o něco vyšší. Tehdy se běhu zúčastnila rovná stovka vězňů a podařil se jim tak co do účasti rekord loňského ročníku. Hlavní akcí 9. ročníku je závod Yellow Ribbon Run pro veřejnost, který se letos uskuteční 11. června v Říčanech u Prahy.

„Muži jsou většinovou vězeňskou populací. V 9. ročníku Yellow Ribbon Run jsme se zaměřili zejména na táty s trestní minulostí a projekty, které jim nabízí přímou podporu, například jak získat lepší rodičovské návyky, tak neztratit kontakt se svými dětmi,“ říká iniciátorka Yellow Ribbon Run ČR a ředitelka trestní politiky Ministerstva spravedlnosti ČR, Gabriela Slováková.

Virtuální běh již zaběhlo 80 odsouzených z Věznice Stráž pod Ralskem, chystá se dalších 60 z Věznice Vinařice. Zapojí se také další věznice, například Věznice Nové Sedlo, objekt Drahonice, Věznice Kuřim, Hradec Králové (objekt Pouchov) a další. Již tradičně se zapojuje 25 z 35 věznic v ČR.

Registrace do běhu jsou otevřeny i pro veřejnost. Na hlavní akci, v Říčanech u Prahy bude připraven doprovodný program a mimo štafetových běhů pro dospělé, také dětský závod. Patronkou dětského Běhu se žlutou stužkou je moderátorka České televize Barbora Černošková. Na akci nebude chybět ani ambasador projektu herec a scénárista Petr Čtvrtníček.

Běh se žlutou stužkou a akce Yellow Ribbon pro veřejnost

Termín: 11. 6. 2024

14:00 ZAHÁJENÍ PROGRAMU 

16:00 REGISTRACE NA MÍSTĚ

16:30 – 17:30 DĚTSKÉ ZÁVODY – registrace na místě zdarma

18:00 ŠTAFETOVÝ ZÁVOD

Místo: Říčany u Prahy

Doprovodný program: výstava, fotokoutek, občerstvení

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/693

 

Virtuální závod pro veřejnost: libovolná trasa v lese, v parku, ve městě, 2 nebo 4 km

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/693

Komentáře