Svatohorský Downtown Příbram 2024: Adrenalinová jízda i dopravní omezení

PŘÍBRAM – Příbram se po roce opět stane dějištěm jedinečných závodů ve sjezdu na horských kolech. V sobotu 18. května se uskuteční 8. ročník Svatohorského Downtownu, který přiláká nejlepší jezdce z české i zahraniční scény. Tento závod je součástí Czech Urban Downhill Series a příbramská zastávka je úvodním závodem série, která bude pokračovat v Rakovníku a Táboře.

Na startovní listině se objeví více než 140 jezdců, včetně známého bikera Tomáše Slavíka. Závodníci budou soutěžit na trati o délce 1200 metrů s převýšením 85 metrů a více než 15 náročnými prvky a skoky. Trať povede od ikonické Svaté Hory přes Svatohorský sad a další části města, až do centra na Václavské náměstí, kde se nachází tradiční SVZ kontejner, který je největší atrakcí pro diváky.

„Jsme velmi rádi, že můžeme všechny pozvat na 8. ročník tohoto závodu, který baví jezdce i obyvatele města. Na přípravě jsme makali celý rok a díky tomu jsme zrenovovali velké množství překážek, které diváci v sobotu 18. května uvidí v akci,“ uvedl za pořadatele Vojtěch Hrach.

Foto: archiv pořadatelů.

Pro fanoušky extrémních sportů je připravena bohatá doprovodná programová nabídka. U trati budou různé zábavné zóny, DJ vystoupení a chill out místa, včetně Bosch skill zóny a CZC Gaming zóny. Diváci se mohou těšit na tombolu s atraktivními cenami, jako je vrtačka, head-kamera nebo let balonem.

Po skončení závodu se v klubu Šachta uskuteční afterparty, kde se bude promítat dokument „Ten, co slaví každý den“ o bikové legendě Michalu Marošim. K poslechu zahraje kapela Malibu a DJ set.

Letošní ročník přináší také dopravní omezení, která začnou už v pátek 17. května od 10:00 a potrvají do soboty. Omezení se týkají následujících komunikací: Svatá Hora, Svatohorská alej, ulice Hrabákova, náměstí Dr. Josefa Theurera, Spojovací, Mariánské údolí, Václavské náměstí, ulice Pražská, Lázeňská a Střelecká. Pro obyvatele a návštěvníky to znamená, že některé oblasti budou přístupné pouze pěšky nebo objízdnými trasami.

Dopravní omezení se dotknou také MHD Příbram. Linka 506 nebude v době tréninků a závodu, tedy od 10:46 do 16:30, obsluhovat zastávku Svatá Hora, areál. Nejbližší náhradní zastávkou bude Příbram, Svatá Hora v ulici Balbínova. Linky, které obsluhují mše ve 7:00, 9:00 a 17:00, budou fungovat bez omezení.

Program závodu:

  • 11:45 – start tréninku
  • 13:00 – start dětského závodu
  • 15:00 – start hlavního závodu – první jízda
  • 16:30 – finálová jízda
  • 18:15 – vyhlášení vítězů

Komentáře